İç Baldır Eritme Hareketleri Nasıl Yapılır?
15 Mayıs 2024

İç Baldır Eritme Hareketleri Nasıl Yapılır?

İç Baldır Eritme Hareketleri, İç baldır vücutta en zor eriyen kasların olduğu bölgedir. Ancak sağlıklı beslenme düzenli iç baldır eriten egzersiz hareketleri ile iç baldır yağlarından kurtularak iç baldırını sıklaştırabilir ve sağlıklı kilo verebilirsiniz. Bunu yapmak için sadece gereken tek şey günlük egzersizini yapıp, vücudunuzun kaldırabileceği tempoda arttırmaktır. İç Baldır Eritme Hareketlerini spor salonlarında hocalar tarafından da çok uygulandığı gibi, hiçbir spor salonuna gitmeden evde tek başına düzenli olarak uygulamanızda faydalı olacaktır. Ancak kaslarınızın güvenliği ve sağlığı için, egzersiz hareketlerinin saatini ve gününü kaçırmayın. Evde uygulamak isteyenler mutlaka kendilerine bir takvim ayarlamaları gerekir. Bir gün egzersiz yapılmadığında hamlar ve ağrı hissederseniz. Bu ağrılar aslında yağ yaktığına işaret eder.

İç Baldır Eritme Hareketleri

1. Hareket: Düz bir zemin üzerine plates minderi serin ve sırt üzeri uzanın. Daha sonra ayaklarınızı doksan derece yukarı kaldırın ve daha sonra topuk uçlarını birbirine yapıştırarak karnınıza doğru ayaklarınızı iyice çekin. Bu işlemi günde 20 kere uygulamanız gerekir. Daha sonra arttırabilirsiniz.

2. Hareket: Elinize büyük boy bir plates topu alarak bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra topu elinizle yukarı doğru kaldırırken bacaklarınızı dizinizi kırarak oturma hareketi yapın. Ancak oturmayın. Bir sandalyeye oturur gibi yapıp geri kalkın. Kalkarken de yukarı kaldırdığınız topu geri aşağı indirin. Bu hareketi 15 kere tekrarladıktan sonra tekrar büyük plates topunu alın ve yukarı doğru kaldırırken dizinizi kırın ve dizinizi kırdıktan sonra ayaklarınızın parmak uçlarını kaldırın. Bacak arasını da olabildiğince geniş bir açı ile açın. Bu hareketi de 15 kere tekrar edin.

3. Hareket: Plates lastiği ile (Orta sertlik olan pembe kas gelişimi için daha etkilidir.) düz zemin üzerine serdiğiniz plates minderine yan uzandıktan sonra ayak bileğinizi birleştirin ve ayak bileklerinizi birbirine bağlayın. Daha sonra sağ bacağınızı yukarı doğru kaldırıp indirin. Pilates lastiğini gücünüzü kullanarak esnetin. Bu hareketi 30 kere tekrar edin. Daha sonra ters yöne dönerek sol bacağınızı gücünüzü kullanarak pilates lastiğini esnetin. Bu hareketi 30 kere tekrar edin. Daha sonra lastiği bacağınızın üzerine doğru eklem yerine kadar çekerek aynı işlemi tekrar edin.

4. Hareket: Sırt üzeri düz bir zemine uzanarak ayaklarınızı yukarı doğru kaldırın ve 15 kere makas hareketi ile ayaklarınızı yukarı aşağı zikzak çizer gibi, indirip kaldırın. Daha sonra ayağa kalkmadan 15 kere bisiklet çevirir gibi çevirin. Daha sonra bisiklet hareketini ters çevirir gibi çevirin. Son olarak bacaklarınızı iyice açın ve iç baldırınızın gerildiğini hissedin ve daha sonra tekrar kapatın. Bu işlemi de 16 kere tekrar edin ve bacağınızdaki mükemmel gerilmeyi hissedin.

Bu hareketleri düzenli olarak her sabah güne başlarken yapmanız sizi forma sokacak ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi ve diyet uygulamayı ve bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Alt Baldır İnceltme

Alt Baldır İnceltme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Baldır Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Baldır Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Baldır Zayıflatma

Baldır Zayıflatma

Baldır Geliştirme Nasıl Yapılır?

Baldır Geliştirme Nasıl Yapılır?

Baldır İnceltme

Baldır İnceltme

Baldır Eritme Hareketleri

Baldır Eritme Hareketleri