Baldır Eritme Hareketleri
15 Mayıs 2024

Baldır Eritme Hareketleri

Baldır eritme, bacaklardaki fazla yağlardan kurtulmak ve estetik görümüne sahip olmak için rutin egzersiz hareketler yapmak gerekir. Modernleşen dünyada kadın ve erkeklerin üzerinde durduğu iyi bir vücut görünümüne sahip olmak ve rahat pantolon, tayt vs gibi şeyleri rahatlıkla giymek için vücutta önemli yere sahip olan bacakları daha iyi şekle sokmak için üzerinde fazla durmaktadırlar.

Baldır eritme, güzel ve dik kalçaya sahip olmak her kadının ve erkeğin öncelikli hayalidir. Çoğu zaman diyet programları çıkarmak, aç kalmak gibi durumları ortaya çıkarmaktadır. Belirli zaman geçtikten sonra bir değişiklik olmadığını fark etmektedirler. İşi doğru ve zamanında yapmak istenilen kıvama gelmesini sağlar. Baldır eritme, egzersizlerle yapılacak çalışmalarla istenilen kıvama gelmesini sağlayabilir. Kendine zarar vermeksizin, yapılacak hareketlerin düzgün şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Düzgün bir bedene sahip olmanın şartlarından biri egzersizler yapmaktır. Egzersizler, vücudun sürekli hareket halinde olmasını sağlamak ve hareketsiz kalan bölgelerin harekete geçirme durumudur.

Baldır eritme egzersizleri
  • Baldır eritmeden önce oluşacak sakatlık gibi durumları önlemek için muhakkak ısınma hareketleri yapmak gerekir.
  • Gözler karşıya bakacak şekilde iki kol eşit şekilde uzatılır. Hafifçe sandalye ye oturulup kalkmalı ve bu hareketi birkaç kere tekrar etmek gerekir.
  • Tırmanma hareketleri, baldır yakmada çok önemlidir. Tırmanırken bacaklar sıklaşır zorlanır ve daha fazla kalori yakar.
  • İp atlama egzersizi baldır bölgesinin sürekli hareket halinde olmasından dolayı baldır eritme için idealdir.
  • Sık duyulmayan Komando dansı adı verilen hareketler, baldır eritmede önemli bir yere sahiptir. Kollar birleştirilip baş bölgesine konulur bir diz yerde bir diz düz ve sürekli şekilde değiştirilerek seri şekilde yapıldığında yürünecek hal kalmaz ama baldırları eritme ve güçlendirmede çok iyi egzersizdir.
  • Geriye tekme
  • Köprüleme egzersizi, bu hareketleri yaparken dikkat edeceğimiz önemli iki şey vardır, biri boyun fıtığı diğeri bütün vücut ağırlığını boyun bölgesine yüklememek gerekir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Baldır İnceltme

Baldır İnceltme

Baldır Zayıflatma

Baldır Zayıflatma

Popüler İçerikler

Editörün Seçtiği

Alt Baldır İnceltme

Alt Baldır İnceltme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Baldır Neresi?

Baldır Neresi?

Baldır Kemiği Türleri ve Özellikleri

Baldır Kemiği Türleri ve Özellikleri

İç Baldır Eritme Hareketleri Nasıl Yapılır?

İç Baldır Eritme Hareketleri Nasıl Yapılır?

Baldır Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Baldır Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Üst Baldır İnceltme

Üst Baldır İnceltme