Baldır Zayıflatma
21 Haziran 2024

Baldır Zayıflatma

Baldır zayıflatma, özellikle daha önce kilo almış ve daha sonradan kilo vermiş olan insanlar için önem taşımaktadır. Çünkü bu şekilde daha önce kilo alarak zayıflayan insanlarda baldırların zayıflaması çok daha zor olur. Bu durumlarda baldırların zayıflaması için sadece baldır ve bacaklara yönelik olan sporların yapılması gerekmektedir. Günümüzde erkeklere göre kadınlar baldır zayıflatma uygulamalarını daha fazla yapmaktadır. Bu nedenle baldır zayıflatma en çok kadınların ilgilendiği bir konudur.

Baldırlara yönelik olan birçok egzersiz bulunmaktadır. Bu egzersizlerin düzenli bir şekilde ve aynı zamanda doğru bir şekilde yapılması, doğrudan olumlu sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Yapılan egzersizler doğrudan bacaklara yönelik olduğu için yaklaşık olarak altı ay kadar bir süre sonra baldırlarınız tam istediğiniz gibi olacaktır. Ancak belirtmek gerekir ki baldır zayıflatma için yapılan egzersizler tek başına baldırların zayıflamasını sağlamaz. Bunun için aynı zamanda yeme ve içmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi durumlarda yapacağınız spor aktiviteleri herhangi bir şekilde zayıflatma etkisi göstermeyecektir. Bu nedenle bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Bazı insanlar diyetisyen yardımı olmadan da yeme ve içmelerini düzenleyebilmektedir. Eğer siz de yapabiliyorsanız, baldır zayıflatma için gerekli olan egzersizleri güzel bir diyet ile birleştirerek bu durumun önüne geçebilirsiniz. Bu durumlarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey, yapacağınız hareketler sırasında ani hareketlerden ve yanlış hareketlerden kaçınmaktır. Bu gibi durumlar istenmeyen sakatlıklara neden olabilir.

Baldır Zayıflatma İçin Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

  • İlk hareket için öncelikle dizlerinizi içeri doğru çekerek tekrar ittirme hareketini yapabilirsiniz. Bu hareket, özellikle arka baldırlarınızı ve alt bacağınızı zayıflatabilir. İlk olarak yere bir basamak yüksekliği koyun. Sağ ayağınız ile bu yüksekliğin üzerine basın ve daha sonra sol ayağınızı boşta bırakın. Şimdi sol dizinizi kendinize doğru çekerek yavaş bir şekilde aşağı indirin. Bu hareket devamında ise dizlerinizi kapatmadan bacağınızı geriye doğru açabildiğiniz kadar açın. Bu hareketi günde en az 10 defa her iki bacağınıza ayrı ayrı uygulayın.
  • İkinci hareket, baldırınızın yan kısımlarının incelmesinde etkili olacaktır. Bunun için düz bir zeminde durabilirsiniz. İlk olarak sol bacağınızı boşta bırakacak şekilde yüksekliğe çıkın. Boşta kalan sol bacağınızı dikkatli bir şekilde yana doğru açın. Bu durumda aşırı zorlanmamaya dikkat edin. Açtığınız sol bacağınızı tekrar kapatın. Bu hareketi günde en az 10 kez iki bacak için tekrarlayın.
  • Üçüncü hareket, doğrudan ön baldırınız için etkili olacaktır. Bunun için bir sandalye temin edin. Kaygan olmayan bir zemine koyduğunuz sandalye üzerine oturun. Daha sonra dizlerinizi hafif bükerek elinizi belinize koyun. Sağ ayağınızı yandan sandalyeye koyarak sol ayağınızı indirin. Bu şekilde sandalye üzerine çıkarak iki ayağınızı aynı noktaya getirin. Aynı hareketi en az 6 defa tekrarlayın.
  • Dördüncü hareket için yine bir yüksekliğe ihtiyacınız olacaktır. Bunun için ister sandalye isterseniz de daha alçak bir yükseklik temin edin. Bu hareket aslında herkesin bildiği gibi yüksekliğe çıkıp inme hareketidir. Bu hareketi evlerinizde kolayca yaparak baldır zayıflatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Beşinci hareket aslında gençler için kolay olsa bile ileri yaştaki insanlar için zor olacaktır. Bunun için düz bir zeminde ayakta durun. Daha sonra ayaktayken bacak üst üste atacak şekilde bir bacağınızı diğer bacağınızın diz kapağına kadar getirerek bacak üst üste atın. Daha sonra kollarınızı uyurgezer gibi pozisyona getirerek bu şekilde hafif bir şekilde çömelmeye çalışarak tekrar dikelin. Bu hareketi günde 10 kez tekrarlayın.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Alt Baldır İnceltme

Alt Baldır İnceltme

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Baldır Kemiği Türleri ve Özellikleri

Baldır Kemiği Türleri ve Özellikleri

Bacak Baldır Kası Geliştirme

Bacak Baldır Kası Geliştirme

Baldır Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Baldır Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Alt Baldır Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Alt Baldır Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Baldır Neresi?

Baldır Neresi?